O spoločnosti

História spoločnosti

So stolárskou výrobou začala firma v roku 1998 a rokmi sa zaradila medzi popredných výrobcov drevených dverí v krajine. Po vstupe Poľska do Európskej únie začala predávať produkty aj do členských štátov. Ponúka elegantné, funkčné a odolné produkty v širokej škále farieb a vzorov.

Firma Agmar má na trhu vyše 25 ročné skúsenosti a svoje portfólio neustále rozširuje o úplne nové produkty, ktoré sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené. Neustále vyvíja svoju ponuku a udržiava produkty v súlade s trendami, ktoré sa z roka na rok dramaticky menia. Napriek tomu sa spoločnosť vždy zameriava na moderné, funkčné a kvalitné riešenia z dreva. Vďaka tomu je veľmi obľúbená medzi všetkými skupinami zákazníkov.

Vráťme sa spolu do roku 1998

Vďaka skúsenostiam získaným v období rokov 1998-2004 a dobre využitým finančným prostriedkom, nastalo obdobie rozvoja a nárast kapacity výroby dverí. V roku 2003 vznikla prvá profesionálna lakovňa interiérových dverí, ktorá sa následne v roku 2006 zväčšila o ďalších 400 m2 - odvtedy spoločnosť začala ponúkať aj lakovanie dverí. V roku 2005 bola postavená nová výrobná hala s rozlohou 1300 m2, ktorá bola do roku 2009 vybavená moderným a vyspelým strojovým vybavením.

Spoločnosť sa stávala čoraz profesionálnejšou. Postupujúc s dobou sa rozhodla pre nákup novej automatickej lakovacej linky. Pokročilé lakovacie roboty urýchlili a uľahčili proces lakovania, čím výrazne zvýšili kvalitu produktov. Vďaka tomu sa v rokoch 2009 až 2021 značka Agmar rozvíjala výrazným spôsobom, prekonala v tom čase mnohé predajné rekordy a nepochybne sa stala jednou z najznámejších značiek vo svojom odbore v Európe. Spoločnosť Agmar sa od dnešného dňa môže pochváliť predajom dverí po celej Európe aj mimo nej. Vďaka tomu urobila veľký pokrok, či už po stránke kvality alebo marketingu. Značka Agmar je do dnešného dňa jedným z lídrov na trhu, ktorý ponúka kvalitné dvere za veľmi prijateľné ceny. Je to hlavne z toho dôvodu, že všetky otázky súvisiace s výrobou, ochranou i prepravou rieši výrobca sám a každej z týchto záležitostí prikladá veľký význam.

Ako vyzerá Agmar dnes?

Rok 2020 je obdobím veľkých zmien. Rad zamestnancov posilňujú deti hlavného majiteľa, ktoré realizujú nové projekty s novou víziou. Spoločnosť sa vďaka tomu orientuje nielen na klasické riešenia, ale aj modernejšie a také, ktoré momentálne diktuje trh a jeho trendy. Ako veľmi dobre vieme, trh dverí každoročne ponúka úplne nové riešenia a vizuálne varianty.

Spoločnosť sa veľmi zameriava na novinky, ktoré sú jej prioritou a ktoré chce dodávať zákazníkom. Dokonale si uvedomujeme, že novinky sú jedným zo silných koní, a preto sa značka Agmar neustále snaží sledovať trendy a ponúkať riešenia, ktoré u konkurencie nie sú dostupné.

Výroba dverí

Drevo je jednou z najstarších surovín používaných človekom ako stavebný a dekoratívny materiál. Ako známy a renomovaný výrobca drevených dverí sa zameriava na najkvalitnejšie drevo, ktoré je základom spokojnosti našich zákazníkov. Má obrovskú rozmanitosť štruktúr a odtieňov, čo znamená, že každý výrobok vyrobený z dreva je v istom zmysle jedinečný. Vyznačuje sa individuálnou atmosférou, vďaka ktorej sú dvere z neho vyrobené jedinečnými. Pri ponuke drevených dverí vždy dbáme na to, aby nami dodávané drevo bolo svojou štruktúrou bezchybné.

Drevo – tu začínajú všetky aktivity

Rezivo, ktoré sa dodáva vo forme dosiek, je sušené 1 rok. Po uplynutí tejto doby sa suší v počítačom riadených sušiarňach na úroveň vlhkosti, ktorá umožní ďalšie spracovanie. Počas celého výrobného procesu dbá o prírodné prostredie použitím vhodných materiálov a sušičku napájame aj obnoviteľnou energiou pomocou vlastnej veternej elektrárni.

Vysušené rezivo putuje do výrobnej haly, kde sa ďalej spracováva.

Hranoly - ďalšia etapa činnosti

Narezané dosky sa používajú na vytvorenie hranolov, ktoré sa potom vytriedia. Uzly alebo prípadné zafarbenie sú vyrezané. Takto pripravené prvky sú zlepené prstovými spojmi, ktoré zaručujú vysokú odolnosť proti deformácii.

Povrchová vrstva dverí je zostava koľajníc a vložiek z bezuzlovej borovicovej preglejky, zaručujúca stabilitu a tuhosť celej konštrukcie.

Vhodný strojový park a potrebné technológie

Spoločnosť disponuje moderným strojovým parkom, ktorý umožňuje precíznu výrobu dverí s neobvyklými rozmermi a vzormi. Dlhoročné skúsenosti umožňujú realizovať nápady klientov šité na mieru ich víziám a potrebám.

Na výrobný proces dohliada príslušný počítačový systém, ktorý umožňuje kontrolovať každú fázu zákazky. Proces lakovania sa vykonáva striekaním hydrodynamickým čerpadlom vo viacvrstvovom systéme.

Lakovanie - dôležitý prvok pre drevo

Stojí za to vedieť, že proces lakovania a sušenia je pre drevo mimoriadne dôležitý. Vďaka tomu získame dvere, ktoré nám budú slúžiť dlhé roky. Spoločnosť sa na tento aspekt intenzívne zameriava a zaručuje vám plne profesionálne riešenia, ktorých cieľom je dosiahnuť najlepší konečný výsledok pri vonkajších a vnútorných dverách.

V záverečnej fáze činnosti sa montujú všetky zámky, pánty, kľučky a ďalšie prvky súvisiace s vašimi viac či menej štandardnými zákazkami.

Akceptujeme všetky vaše požiadavky, ku každej objednávke pristupujeme plne individuálne. Vďaka tomu naši zákazníci dostávajú dvere, o ktorých snívali a ktoré budú pre nich plne funkčné!

Doprava – dôležitý aspekt podnikania

Hotový finálny výrobok, prejde potrebnými kontrolami kvality, následne sú dvere zabezpečené a pripravené na prepravu, ktorú rieši aj naša spoločnosť.

Naša spoločnosť má vlastnú, profesionálnu dopravu. Vďaka tomu si môžeme byť istí, že dvere budú našim distribútorom doručené správnym spôsobom.

Počas prepravy sa plne staráme o bezpečnosť našich produktov, pretože chceme, aby sa každé dvere dostali k našim zákazníkom úplne neporušené. Vieme, v akých podmienkach dvere zabaliť, ako ich prepraviť a ako ich bezpečne vybaliť priamo u Vás.